Osnovno javno tužilaštvo (OJT) u Novom Sadu saopštilo je da su zadržana još dvojica osumnjičenih za prebijanje studenata u Novom Sadu, 28. marta, rano ujutru.
“Pored dva osumnjičena koji su zadržani u subotu u toku današnjeg dana zadržana su još dvojica osumnjičenih, i to S.G. i D.G. iz Beograda zbog osnovane sumnje da su izvršili krivična dela nasilničko ponašanje i teške telesne povrede”, navelo je OJT u saopštenju za javnost.
Dodaje se da im je određeno zadržavanje u trajanju od 48 sati.
Saopštenjem o hapšenju još dvojice osumnjičenih za prebijanje studenata DIF-a, oglasila se i novosadska policija.
“Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Novom Sadu, u saradnji sa Osnovnim javnim tužilaštvom u Novom Sadu, uhapsili su S. G. (2000) i D. G. (1990), iz Beograda, zbog postojanja osnova sumnje da su učinili krivična dela nasilničko ponašanje i teška telesna povreda”, navodi se u saopštenju PU Novi Sad.
Kako se navodi, sumnja se da su, u petak, u ulici Laze Telečkog, sa još dvojicom osumnjičenih, koji su juče uhapšeni, fizički napali četvoricu mladića, od kojih su jednom naneli teške, a dvojici lake telesne povrede.
Četvorica studenta novosadskog Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja u blokadi pretučena su u petak u centru Novog Sada. Kako su naveli, oni su u jednom novosadskom klubu pevali pesmu sa protesta “ko ne skače taj je ćaci”.
MUP tvrdi da se napad dogodio, ali da motivi nisu politički.
Izvor: 021.rs
Foto: Arhiva