U novosadskoj Dečjoj bolnici pre 13 meseci primljen je četvorogodišnji dečak M.K. kog niko nije posetio od kako su ga dovezli u bolnicu.
Dečak je teško bolestan od više bolesti i to od rođenja, a pošto roditelji ne vode brigu, na njega se sažale drugi ljudi koji posećuju bolnicu.
– Ležala sam sa ćerkom letos u bolnici i videvši situaciju u kojoj je mališan, kupila sam mu odeću i hranu. Kad smo izašle iz bolnice, nastavila sam da mu donosim hranu, ali nam je nakon nekog vremena zabranjeno da dolazimo pošto nismo u srodstvu – priča majka koja je želela da ostane anonimna.
Ona dodaje da se niko od porodice nije interesovao za ovog mališana, a to nezvanično potvrđuju i zaposleni u bolnici.
Novosađanka, koja trenuntno radi u Francuskoj, a koja je takođe želela da ostane anonimna jer joj se dete leči u Dečjoj bolnici, kaže da je ona čak želela da usvoji ostavljenog mališana.
– Vrlo često smo ga obilazili dok sam bila u Srbiji. Ja sam čak predložila da mu postanem hraniteljka, ali mi je socijalna radnica u bolnici rekla da mu treba specijalizovani hranitelj i da ja nemam dovoljno dobre uslove – rekla je ona za “Blic”.
Kaže da su se i ona i njena ćerkica “razbolele” za ostavljenim dečakom.
– Mnogo smo ga zavolele. Molili smo da nas puste da dolazimo makar vikendom, ali nam nisu dali. Zbog svih pritisaka morala sam da odustanem od te borbe – dodaje ona.
Umesto dečakovih roditelja, kaže da je ona bila tu kada je imao teške operacije, kupala ga je i presvlačila.
Direktor Dečje bolnice dr Slobodan Grebelinger kaže da se dešava da roditelji ostave decu i ne vrate se.
– Zbog takvih slučajeva zovemo socijalne radnike, ali naš posao je samo lečenje dece, a oni se brinu o ostalom. Postoje roditelji koji imaju više dece, pa ne dolaze često u posete – kaže dr Grebelinger i dodaje da zbog zaštite prava pacijenata ne može da komentariše konkretne slučajeve ostavljene dece.
Izvor: Blic
Foto: Ilustracija / Pixabay.com