Studenti u blokadi fakulteta u Novom Sadu saopštili su zahteve prema Radio-televiziji Vojvodini (RTV) i Radio-televiziji Srbije (RTS).
Podsećaju da su se u noći 10. i 11. marta, odvile koordinisane akcije blokade RTS u Beogradu, RTV u Novom Sadu, RTK u Kragujevcu i Skupštine grada u Nišu.
“U toj noći su se desile jezive scene nasilja kako fizičkog tako i verbalnog nad studentima, bilo to od strane policije, uredništva RTS ili predmetne institucije mahom ceremonijalne nadležnosti”, podsećaju oni.
Tada su studenti u Beogradu izneli njihove zahteve, a sada su postavljeni i zahtevi studenata u Novom Sadu.
Zahtevi su:
1. Ostavke glavnog direktora Gorana Karadžića i glavnog i odgovornog urednika RTV-a Nenada Ćaćića.
2. Procesuiranje svih službenih lica u skladu sa zakonom, koja su vršila nasilje nad studentima u Beogradu u noći između 10. i 11. marta.
3. Javno i direktno izvinjenje studentima od strane uredništva RTS-a.
“Vreme je da kažemo ne medijskom mraku. Do ispunjenja zahteva. Duboko oranje sistema”, poručuju novosadski studenti.
Izvor: 021.rs
Foto: Arhiva