Početna Party Time Bend “Johnnie & The Walkers” nastupiće sutra u Zenitu

Bend “Johnnie & The Walkers” nastupiće sutra u Zenitu

0

Bend “Johnnie & The Walkers” nastupiće u subotu, 22. februara, u kafe-knjižari “Zenit”.

U pitanju je autorski džez projekat mladog saksofoniste Nikole Miloradovića.

Bend je osnovan 2021. godine i imao je sporadične nastupe, a aktivno radi od 2024. godine. Ime “Johnnie & The Walkers” je inspirisano Nikolinim iskustvima sa prolaznicima kao uličnog svirača na glavnim trgovima svih većih gradova u Srbiji, kao i mnoštvom saradnji sa eminentnim džez muzičarima, poput Fedora Ruškuca, Aleksandra Uzelca, Daniela Beje, Josipa Joshka Hartla (Kerber) i drugih, koji su nekim delom gradili Nikolino festivalsko i barsko muzičko iskustvo.

Nikola je takođe nastupao na mnogim džez festivalima poput “Musica Sulle Boche” (Italija), “Jazz in the Park” (Rumunija), “Welcome in Tziganie” (Francuska), “Nišville jazz festival” (Niš)… U pripremi je njegov prvi autorski džez album, a realizacija se očekuje sredinom ove godine.

Ove subote u kafe-knjižari “Zenit”, bend će izvesti poznate, ali i neke od retko zastupljenih džez standarda koji čine svojevrsni muzički pačvork iskrojen najrazličitijim Nikolinim muzičkim iskustvom. Po prvi put biće javno izvedene i autorske kompozicije.

Koncert počinje u 21 čas.

Ulaznica košta 400 dinara.

Izvor: 021.rs
Foto: Zenit