Početna Sport Košarkaši Vojvodine izgubili od Širokog

Košarkaši Vojvodine izgubili od Širokog

0

Košarkaši Vojvodine doživeli su prvi poraz u petom kolu druge etape ABA 2 lige protiv ekipe Širokog.

Oni su gostujući u istoimenoj hercegovačkoj varošici izgubili od domaćina sa 78:68, nakon utakmice u kojoj je Široki vodio bezmalo sve vreme.

Gosti su dobro započeli meč i držali razliku na dva, tri poena sve dok se sredinom druge četvrtine, pri rezultatu 27:26, nisu odlepili sa četiri uzastopne trojke.

Upravo šut sa veće distance bilo je ono što je ovoga puta krasilo košarkaše Širokog.

Od 36 pokušaja pogodili su čak 17 puta i taj procenat od gotovo 50 odsto je fascinantan i za profesionalne američke ekipe.

Bekovi domaćina Rebec, Hartman i Strong su skupa 23 puta pucali za “tricu” (pogodili 12 puta), a samo tri puta za dva poena. Pri tome je i iskusni centar Planinić je bio veoma dobar pod oba koša, pa je domaćin do uspeha došao možda i lakše nego što se nadao.

Novosadski košarkaši su svi pružili solidnu partiju, ali je za pobedu protiv raspoloženih Hercegovaca bilo potrebno mnogo više. Sa po 13 poena najefikasniji su bili Jagodić i Smit.

Posle petog kola, Vojvodina je i dalje na vrhu tabele i već se kvalifikovala za završno razigravanje.

U poslednjem, šestom kolu, Novosađani će 1. aprila, igrati u Ljubljani protiv domaće Ilirije.

Izvor: 021.rs
Foto: Ilustracija/Pixabay