Početna Sport Vojvodina povela u finalu plej-ofa Superlige

Vojvodina povela u finalu plej-ofa Superlige

0

Rukometaši Vojvodine savladali su Metaloplastiku sa 38:23 (18:11) u prvoj utakmici finala plej-ofa Superlige Srbije odigrane u SC Slana Bara.

Od 20. minuta prvog poluvremena na terenu je skoro postojao samo jedan tim. Vojvodina je odigrala možda i najbolju utakmicu u sezoni. Savladala je Metaloplastiku svojim najvećim oružjem. Vrhunska odbrana, brza tranzicija za ubojit napad.

Egal je bio do rezultata 7:7, a onda prvo veće vođstvo od tri gola u 21. minutu. Fran Lučin bio je sjajan na golu. Odbrana na čelu sa Pušicom i kapitenom Vukovljakom, pravi bedemi. Svi su pomagali u zoni, a u tranziciji pogađali Sunajko (4) i Vorkapić (6) i Milenković (4).

Sjajan na crti bio je Ratković (4), posle i Pešić (3), a raspucao se i desni bek Nikolić (5). Levi bek Tomić odigrao je vrhunski u drugom poluvremenu kada je i pogađao (4) i asistirao.

Čak 12 igrača upisalo se u strelce za vrhunsku predstavu kada je najpotrebnije, u finalu, za titulu.

Revanš je u nedelju, 26. maja, kada će se Vojvodina boriti za svoju 12. titulu u istoriji kluba.

Izvor: 021.rs